poniedziałek, 9 maja 2011

Katowice - wystawa Domków!!!

Jeśli ktoś ma Katowice po drodze, to koniecznie powinien zajrzeć do tego pięknego gmaszyska.W tym nobliwym gmachu mieści się Muzeum Historii Katowic. W dniach 10.05-28.08.2011 odbywa się tam wystawa pod tytułem "Dom Lalki. Rzeczywistość w miniaturze". Więcej info na stronie muzeum http://www.mhk.katowice.pl/


Gdyby mój domek nie był taki wielki i ciężki - też by tam się "wystawiał":)))) No ale jest jak jest, nie mam szansy go gdziekolwiek "wynieść"... A w Katowicach można zobaczyć domki Any z Belle Epoque http://belleepoque.pl/ . Oj, widziałam je na żywca (przynajmniej kilka z nich) - są genialne i naprawdę, nie wiem który podoba mi się najbardziej - wszystkie są niesamowite!

6 komentarzy:

 1. Oj, miałam dziką chęć zaszaleć i przejechać pół Polski, na ten jeden wieczór. Niestety, mam przedostatni zjazd na podyplomówce i obecnie biję się z myślami. Niewykluczone, że podejmę jakąś szaloną decyzję w ostatniej chwili. To nawet nie byłoby takie super dziwne. Co prawda, wlec sie pociągiem cały dzień na kilka godzin imprezki miniaturowej brzmi jak kompletne szaleństwo, ale nie jest wykluczone, że jestem wystarczająco szalona, żeby to zrobić, lol.

  OdpowiedzUsuń
 2. :-) Ja mam Katowice bardzo nie po drodze, ale i tak na wystawę się wybieram w najbliższą sobotę;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Noc Muzeów to nie mam szansy tam jechać, a wiem, że warto bo Ana będzie wtedy robiła warsztaciki... Może jakoś w czasie wakacji mi się uda... Ale liczę, że krewni i znajomi Królika tam będą i porobią dużo zdjęć:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Alienora przyjedź, nawet ja się wybieram, drugi raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  dla wszystkich zainteresowanych-jesli się uda wystawę przedłużymy do końca września:)pozdrawiam, Bożena z Muzeum Historii Katowic

  OdpowiedzUsuń
 6. Bożena - dobre wiadomości!:))))

  OdpowiedzUsuń