poniedziałek, 12 lipca 2010

Holiday with minis friends:))))

Moje kłopoty z komputrem jeszcze się nie skończyły, a już dawno temu powinnam była napisać co z wakacyjną zabawą organizowaną przez Cockerinę. Więc króciutko piszę co i jak.
Zabieram ze sobą Terry http://terry-minihouse.blogspot.com/do Europe Center - to buddyjski ośrodek medytacyjny w południowych Niemczech.
I still have problems with my computer:( Long time ago I should have written something more about the holiday fun organized by Cockerina, so very short information:
I take Terry http://terry-minihouse.blogspot.com/ with me to Europe Center (this is Buddhist meditation center in southren Germany).

Zdjęcia nie są mojego autorstwa - pochodzą ze strony http://europe-center.org/ Ale zrobię swoje własne - widzicie jak tam pięknie, będzie co fotografować:))))
Pictures comes from http://europe-center.org/ Right now I have no my own, But I will do! - you see how beautifull EC is:))))

A kto mnie zabiera ze sobą w miniaturową podróż? Anthoula http://a-miniature-life.blogspot.com/ ! Popatrzcie na tę boską plażę.......... wyspa się nazywa Lefkada. And who's taking me for miniholiday? Anthoula http://a-miniature-life.blogspot.com/ ! Look at this divine beach... this island is called Lefkada.


3 komentarze:

 1. Już Ci zazdroszczę miniatur od Anthouli! No i baaaardzo ciekawa jestem co Ty przygotowałaś! :D Fajnie, że choć na chwilę wpadłaś na bloga!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Very nice Holliday trip,nice few.Lefkada is also very beautifull, i would love to swim in that water.
  Those dollhouse tins,you showed earlyer,i collect also and i have one double.
  I will search for it in my boxes.If you want and don't have it yet,i can sent it to you.
  Greetings
  Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Ewa a jak ja drżę czy te moje wypocinki się Terry spodobają.... Anthouli cudeńka już podróżują do mnie:))
  Maria! Really?:))) If you will find double, I give warm home to another tinhouse:))) Thank you:)))

  OdpowiedzUsuń