środa, 5 maja 2010

stare zabawki / old toys

Państwo Anderson jak na razie nie mają w planach dzieci. Ale niech Was nie dziwi widok zabawek w pokojach - Pani Anderson kolekcjonuje lalki i z wielkim sentymentem przechowuje zabawki ze swojego dzieciństwa. Oto jej stara lalka i miś.
Mrs and Mr Anderson has no plans to children, as yet. But don't be suprised with view of toys in their rooms - Mrs Anderson collects dolls and with great affection she still has her own childhood toys. Here's an old doll and teddy bear.

Lalkę zrobiłam sama, nie jestem z niej do końca zadowolona, ale mam nadzieję, że przy kolejnej będę:) Swoją drogą wygląda jak lalka zrobiona domowym sposobem, nie jak kolekcjonerska lala, więc jest idealna na starą zabawkę z dzieciństwa. Miś jest "kupny" i pochodzi z Krakowa.
I've made this doll by myself. I am not completely happy with the effect, but I hope that with another one I will:) This doll looks like toy made at home, not like collectible doll - so it is perfect to be old childhood doll. Teddy bear was bought in Cracow.


8 komentarzy:

 1. They look nice, the doll is fab, so tiny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy miś to broszka? Bo mi przypomina mojego domkowego misia z sypialni. Chociaż mój jest chyba ciut większy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam misie:))) Tylko, że zrobione z wyciorów do fajki, mają średnio jakieś 2,5cm.

  Bardzo mi się podoba laleczka, którą zrobiłaś, wygląda jak prawdziwa szmacianka:)

  P.S. Miałam zapytać już wcześniej, ale w końcu zapomniałam... Jak nazwiesz swój domek? (mam na myśli nazwanie tak jak to robią za granicą)Powinnaś wymyślić jakąś nazwę obowiązkowo, wtedy nabierze jeszcze innego charakteru;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ira, thank you:)))))
  Ewa, miś jest taką mini maskoteczką. Koleżanka mi go w Krakowie kupiła w jakims sklepie z misiami - ten był najmniejszy.
  Arestrea, zobacz no, kombinuję jakie imiona Andersonom nadać, nie pomyślałam o nazwie domu - teraz będę miała jeszcze jedną kwestiędo przemyślenia. Dzięki:))))))

  OdpowiedzUsuń
 5. hi, thank you for following my blog!
  I like yours to!

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo mi się podoba pani praca, wpadłam dzisiaj na inny projekt i chciałam pokazać, może już pani widziała
  http://madshobbithole.wordpress.com/2010/01/18/my-hand-made-hobbit-hole-bag-end-from-lord-of-the-rings/ niewiarygodny domek hobbitów. coś przepięknego.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bree! bardzo dziękuję za słowa uznania:))) mezowi przekażę, bo sam domek (konstrukcja, malowanie, tapetowanie itp) to jego dzieło, ja deski trzymałam i kłóciłam sie jakie mają być okna:))) Teraz dopiero miniaturkowo się rozkręcam. LInk cudny - dodaję go sobie do linków - dzięki!!!

  OdpowiedzUsuń